باران کود

فروش کود هیومیک اسید پودری

فروش عمده کود هیومیک اسید پودری در بازار ایران روز به روز در حال افزایش است. استفاده از این نوع کود نه تنها در ایران بلکه در سراسر دنیا عمومیت دارد و اهمیت استفاده از آن بیش از گذشته نزد کشاورزان روشن و آشکار شده است. روش کود هیومیک اسید پودری در بازار با نوسانات بسیاری همراه می باشد و برخی نوسانات بازار قیمت این کالا را نیز تحت تاثیر قرار می دهد. خاک های کشاورزی و زمین های زراعی پس از چندین بار کاشت و برداشت کیفیت و عناصر مفید خود را از دست داده و نیازمند استفاده از کود برای تقویت و افزایش عناصر و مواد معدنی موجود در خاک می شوند. از این رو نیاز به انواع کود های آلی و شیمیایی برای خاک یک نیاز ضروری و با اهمیت تلقی می شود.

فروش کود هیومیک اسید پودری

انواع خواص کود هیومیک اسید

انواع خواص کود هیومیک اسیدکود هیومیک اسید در نمونه های مختلف و به اشکال متفاوت تولید می شود که:

 • اسید هیومیک مایع
 • اسید هیومیک پودری

دو نمونه تولیدی از این ترکیبات می باشند. هیومیک اسید، کود آلی است که از کود های سنگین به شمار می رود و  استفاده از کود هیومیک اسید در مزارع سبب می شود تا سر سختی و استقامت خاک کاملا از بین برود، و گیاهان به راحتی بتوانند عمل افزایش ریشه را انجام داده و به منابع کامل غذایی دسترسی پیدا کنند. استفاده از کود هیومیک سبب می شود تا شوری تا حد بسیاری کنترل شود و استقامت میوه و گیاهان تا حد بسیار زیادی بالا برود.

خاک جزو یکی از مهمترین سرمایه های زمین به شمار می آید و حفظ آن برای تمامی زارعین و کشاورزان از اهمیت فوق العاده ای برخوردار است. پس استفاده از انواع کودهای ارگانیک جزو جذایی ناپذیر کشاورزی بوده و جهت بهبود و افزایش کیفیت مواد غذایی، امری ضروری و حیاتی به شمار می رود.

جایگاه کود هیومیک اسید در کشاورزی ایران

جایگاه کود هیومیک اسید در کشاورزی ایرانخانواده کودهای هیومیک اسید از جمله ارکان اساسی در چرخه کشاورزی به شمار می‌آیند. با مصرف این محصول قلب بی جان زمین و زراعت به حرکت در می آید که این به تنهایی پایداری زراعت را تضمین می کند.
به همین منظور جایگاه فروش کود هیومیک اسید در صنعت کشاورزی روز به روز به گسترده شدن آن در همه مزارع کامک نموده و افزایش آگاهی و تبلیغات لازم در مورد اهمیت استفاده از این کود ها سبب افزایش کاربرد این محصولات شده است.

 از این رو امروزه به طور گسترده در تمامی مزارع و زمین های کشاورزی جهت افزایش بازدهی محصولات مختلف باغی و زراعی کشاورزان از این کود ها استفاده می کنند. البته در مود نحوه مصرف و زمان استفاده لازم است تا این افراد اطلاعات لازم را به دست آورده تا  تولیدات آنها با حداکثر بهره وری همراه باشد.

انواع مختلف کود هیومیک اسید

انواع مختلف کود هیومیک اسید

کود هیومیک اسید در کارخانجات صنعتی و شهرک های تولیدی به صورت انبوه تولید شده و در بسته بندی ها و اشکال فیزیکی مختلف فرآوری شده و روانه بازار های فروش می شود. از جمله این محصولات عبارتند از:

 • کود هیومیک اسید پودری
 • کود هیومیک اسید سوئیسی
 • هیومیک اسید ارگانیک
 • هیومیک اسپانیایی
 • هلندی
 • بلژیکی
 • فرانسوی
 • ازبک
 • مایع
 • اسید هیومیک آمریکایی
 • گرانوله
 • خارجی
 • کیسه ای
 • ایرانی
 • چینی

بنابراین مراحل مختلف تولید کود ارگانیک اسید هیومیک سبب شکل دهی و تولید آن به اشکال فوق می شود. ضمن این که انواع کود خارجی نیز از بازار کشور های دیگر وارد ایران شده و در مراکز فروش به مشتریان عرضه می شود.

کیفیت و خلوص هر کدام از کود های فوق با هم متفاوت است و قیمت آنها نیز با هم فرق می کند. به طور نمونه قیمت هیومیک اسید خارجی با کود مایع هیومیک اسید ایرانی تفاوت آشکاری دارد.

زمان مصرف کود هیومیک اسید

زمان مصرف کود هیومیک اسیدکود هیومیک اسید به دلیل خواص بسیار بالایی که دارد و تاثیراتی که از خود بر جای می گذارد را می توان در تمامی دوره کاشت مورد استفاده قرار داد.
برای مثال از همان ابتدای کاشت، زمان پنجه زنی، قبل از بار دهی، می بایست طی چندین دوره آبیاری مورد استفاده قرار گیرد. این کار بدون شک تاثیرات زیادی نیز به همراه داشته و در هنگام برداشت محصول به خوبی اثرات آن پیداست.

برای تعیین زمان مصرف دقیق این تولیدات:

 • نوع زمین و خاک منطقه
 • سطح زیر کشت
 • نوع محصول

از جمله عوامل موثر در تعیین زمان دقیق می باشند. ضمن این که کشاورزانی که از تجربه و دانش کمی در این زمینه برخوردارند می توانند از نظرات کارشناسان کشاورزی استفاده نموده تا بتوانند حداکثر بازدهی را از زمین های خود شاهد باشند.

تذکر !

لازم به ذکر است قبل از استفاده از هر گونه کود هیومیک اسید با مهندسین کشاورزی و کسانی که دارای سالیان تجربه در این رشته می باشند، بهره گرفت. این افراد با اصول دقیق استفاده از انواع کود ها آشنایی دارند و می توانند نظرات مفیدی را در مورد نحوه مصرف و زمان دقیق و مقدار کود مورد نیاز نظرات کارشناسی ارائه نمایند.

به این ترتیب کشاورزانی که از تجربه کافی در این زمینه برخوردار نیستند می توانند با به کار گیری رهنمود های مهندسین کشاورزی اثرات آن را در زمین های خود مشاهده نمایند.

کشاورزی نوین شامل استفاده از روش های جدیدی است که با حداکثر بهره وری و بازدهی همراه بوده و در ضمن آسیب کمتری نیز به محیط زیست و اطراف آن وارد می سازد. بنابراین استفاده از این شیوه ها می تواند عملا کشاورزان را در بهبود کیفیت خاک کشاورزی و در نتیجه افزایش میزان باروری محصول کمک شایانی نماید.

مصرف کود هیومیک اسید با چه کودی بیشترین تاثیر را دارد؟

مصرف کود هیومیک اسید با چه کودی بیشترین تاثیر را دارد؟در مزارعی که در زمان بستر سازی از انواع کودهای مرغی فرآوری شده یا پلیتی، و در طول دوره رشد از انواع مختلف کودهای هیومیک اسید، و از میانه رشد به بعد از نمونه مایع مرغی، یا انواع مختلف کود npk اختصاصی همان محصول استفاده می کنند، محصولی عالی با درجه کیفیت بسیار بالا به ثمر می رسانند که این ترکیب به نوبه خود سبب می شود تا کشاورزی ما به نسبت دیگر همسایگان متمایز شود.

بنابراین به طور خلاصه و به طور کلی کود هیومیک اسید را می توان با کود هایی همچون:

 • انواع کودهای مرغی فرآوری شده یا پلیتی
 • انواع مختلف کود npk

به کار برد. هر کدام از این مواد باید در زمان خاصی از رشد گیاه مصرف شوند تا با حداکثر بازدهی همراه باشند. هیومیک اسید نوعی کود آلی است که دارای اثرات فوق العاده بر خاک و محصولات کشاورزی دارد و این اثرات به خوبی در طی یک دوره کاشت و برداشت به خوبی قابل ملاحظه خواهد بود.

انواع بسته بندی

انواع بسته بندیاز آن جا که خاک بر اثر عوامل طبیعی مواد مغذی و عناصر طبیعی خود را از دست می دهد بنابراین استفاده از ارقام مختلف کود امری اجتناب ناپذیر می باشد.

کود هیومیک اسید در بسته بندی های ۱، ۵، و ۱۰ کیلویی تولید می شود که بر این اساس، قیمت اسید هیومیک بسته بندی شده از قیمت فله آن بیشتر می باشد. برای این که خریدار از تخفیفات ویژه برخوردار شود و در بحث حمل و نقل هزینه های بسیاری متحمل نشود این کودها را در پک ۱۴، ۲۰، و ۳۰ کیلویی بسته بندی می شود.

انواع بسته بندی کود هیومیک توسط شرکت های داخلی و خارجی به بازار عرضه می شود و قیمت انواع خارجی مانند هیومیک اسید امریکایی با نرخ ارز و نوسانات آن ارتباط مستقیم دارد.

نحوه خرید بار یا اطلاع از لیست قیمت ها

نحوه خرید بار یا اطلاع از لیست قیمت هابرای کسب اطلاعات بیشتر در مورد نمونه های مختلف کود هیومیک و یا به دست آوردن لیست قیمت و سفارش محصول می توان با مشاورین فروش در اینترنت یا فروشگاه های عرضه کننده کود و سموم کشاورزی ارتباط برقرار کرد.

خرید اینترنتی کود با ثبت سفارش خرید آنلاین کود در فرم های قرار داده شده در سایت امکان پذیر است. ضمن این که لینک های متعددی در سایت وجود دارد که در مورد این صنعت و مطالب مختلف مرتبط با آن می باشد. فروشگاه های اینترنتی مرجعی برای دریافت اطلاعات مختلف مانند:

 • جدول پرسش و پاسخ کاربران سایت
 • واحد مشاوره و سفارش آنلاین و دریافت قیمت کود خالص و لیست قیمت انواع کود آلی و شیمیایی
 • ارائه اطلاعات فنی و پاسخگوئی به سوالات کاربران 
 • معرفی اپلیکیشن های کاربردی و نرم افزار های مرتبط
 • آموزش و نوشته های تازه در این رشته مانند وضعیت صادرات انواع کود
 • آشنایی با مراحل مختلف تولید کود شیمیایی و تجهیزات لازم برای راه اندازی خط تولید کود
 • معرفی مراکز خرید کود پودری، کود مایع ارگانیک و کود فرآوری شده

می باشد. در مورد نحوه ارسال بار و خرید آن توافق ها و گفتگو های مختلفی میان خریدار و فروشنده صورت می گیرد که ممکن است در این میان خریدار موفق به دریافت تخفیف های مناسب شود.

هیومیک اسید چیست؟

هیومیک اسید چیست؟هیومیک اسید نوعی کود آلی است که مضرات استفاده از کود های شیمیایی را ندارد و اثرات فوق العاده ای بر خاک و ترکیبات آن دارد. استفاده مستمر و مناسب از این کود ها می تواند عناصر ضروری را به خاک برگرداند و موجب تقویت آن شود. کود های آلی با ترکیبات خاص خود هیچ گونه آسیبی به محیط زیست و خاک و آب وارد نساخته و در نتیجه از بهترین مواد لازم برای ادامه حیات گیاهان می باشند.

در واقع بدون استفاده از اسید هیومیک یا کود هایی شبیه آن نمی توان انتظار مطلوبی از بهره وری مفید زمین و محصولات آن داشت.

مشخصات هیومیک اسید اصل

مشخصات هیومیک اسید اصلکود ها موجب تقویت خاک شده و عناصر مفید آن را جهت رشد بهتر گیاهان فعال می سازند. این کود ها باعث بازگشت مواد آلی و هوموس به خاک شده و در بازه زمانی بسیار کوتاه می توانند اثرات مطلوبی بر رشد گیاهان مختلف زراعی و باغی بر جای گذارند. 

هیومیک اسید به عناصر معدنی موجود در خاک پیوسته و باعث جذب مواد اطراف ریشه می شود.

 • تعادل غذایی بافت گیاه
 • افزایش مقاومت خاک نسبت به شرایط محیطی مختلف مانند شوری، سرما و خشکی

از فواید مهم استفاده از هیومیک اسید به شمار می رود. کارخانه تولید کود مکانی برای فروش کود کامل است که حاوی تمام عناصر و مواد لازم برای تقویت خاک و رشد گیاه لازم و ضروری می باشد.

مزایای استفاده از هیومیک اسید

مزایای استفاده از هیومیک اسیدکشاورزانی که قصد خرید و استفاده از این کود را در زمین های زراعی خود دارند، لازم است تا اطلاعات مختلف را در مورد کیفیت و نحوه استفاده از اسید هیومیک به دست آورند. این اطلاعات می تواند با ایجاد ارزش افزوده قابل توجه همراه باشد و موجب مصرف بهینه و به هنگام این ترکیبات شود. بنابراین مصرف درست و به هنگام کود های آلی می تواند با اثرات فوق العاده ای مانند موارد زیر همراه باشد:

 • افزایش جوانه زنی گیاه
 • افزایش رشد ریشه
 • از بین بردن مواد سمی خاک
 • تنظیم پ هاش خاک
 • بهیوده دهنده وضعیت کلی خاک
 • افزایش مواد مغذی خاک
 • مقاوم سازی گیاه در برابر بیماری های مختلف
 • موثر در میزان جذب آهن و سایر عناصر موجود در خاک

مهندسین کشاورزی از جمله افرادی هستند که می توانند به کشاوزران در مورد نحوه مصرف و زمان دقیق کود دهی به گیاهان مشاوره های لازم را ارائه نمایند. به این ترتیب دریافت راهنمائی های این افراد و به کار بردن آنها می تواند بسیار موثر واقع شود.

مرکز خرید هیومیک اسید پودری

مرکز خرید هیومیک اسید پودریهمان طور که در بالا نیز به آن اشاره شد، هیومیک اسید نوعی کود ارگانیک است که از تجزیه بقایای گیاهی و جانوری در خاک تولید می شود. رنگ این کود قهوه ای تیره است و دارای حالت اسیدی است.

بخشی از فرایند تولید هیومیک اسید مربوط به تولید نوع جامد یا پودری آن می شود. بنابراین در مراکز خرید علاوه بر فروش کود مایع هیومیک اسید، نوع پودری و بسته بندی شده آن نیز وجود دارد.

این محصول در بسته بندی هایی با ظرفیت و حجم مختلف آماده شده و بر روی بسته بندی های آن مشخصات کلی و نام شرکت تولید کننده نیز به ثبت رسیده است. ضمن این که مواد موجود در این بسته ها نیز به صورت جدولی تنظیم شده است که به اطلاع خریدار می رسد.

انواع کود پودری و مایع در مراکز خرید در هر حجم مورد نظر قابل خریداری است که مقدار خرید بستگی به وسعت زمین کشاورزی دارد.

فروش عمده کود هیومیک اسید ارگانیک

فروش عمده کود هیومیک اسید ارگانیکاستفاده مداوم از خاک موجب کاهش کیفیت خاک شده و از ارزش آن می کاهد. فعالیت های انسانی و عوامل فرسایشی اثرات نامطلوبی بر خاک دارند که به همین دلیل استفاده از کود های مختلف مانند کود هیومیک ضروری و لازم است.

هیومیک اسید نوعی کود ارگانیک است که با کمترین آسیب وارده به محیط زیست و آب و خاک همراه است. مواد آلی در طی یک پروسه طولانی مدت در خاک تولید می شوند و می توانند تامین کننده نیاز های تغذیه ای خاک باشند. از این رو کشاورزان برای تقویت خاک های کشاورزی نیاز به استفاده از این مواد دارند و برای تهیه این کالا به مراکز فروش عمده مراجعه می کنند. 

توزیع عمده این محصول را مراکز عمده فروشی کود های خارجی یا کود های ایرانی بر عهده دارند و به کمک شبکه توزیع دسترسی به آن را در سراسر کشور ممکن می سازند.

کاربردهای هیومیک اسید پودری و مایع

کاربردهای هیومیک اسید پودری و مایعخاک های کشاورزی نمی توانند فعالیت های بیولوژیکی مناسبی داشته باشند مگر این که از نظر عناصر و ترکیبات مفید خاک غنی بوده و کمبود نداشته باشند. 
در صورتی که خاک با مشکل کمبود مواد معدنی و دیگر میکروارگانیسم ها با کمبود مواجه شود، استفاده و به کار گیری کود های آلی یا شیمیایی لازم و ضروی است.

از جمله کود هایی که امروزه به طور گسترده نه تنها در ایران بلکه در بسیاری از کشور های دیگر مورد استفاده قرار می گیرد، کود هیومیک اسید است که به دو شکل مایع و پودری در کاخانجات تولید می شود. مهمترین موارد کاربرد این عناصر، تقویت خاک و تامین مواد مورد نیاز برای رشد گیاه در آن می باشد.

شرکت های زیادی در حال حاضر تولیدات خود را با نام تجاری مشخص به بازار عرضه می دارند که می توانند اطلاعات مختلفی را در این زمینه به خریداران ارائه نمایند.

لیست قیمت هیومیک اسید در بازار

لیست قیمت هیومیک اسید در بازاردر اثر مرگ جانوران و حیوانات مختلف و مدفون شدن جسد آنها در خاک ماده ای به نام هوموس تولید می شود که اسید هیومیک یکی از اجزای آن را تشکیل می دهد. به جز این کود، مواد دیگری همچون:

 • اسید فولویک
 • هیومین

نیز در ترکیبات حاوی هوموس وجود دارند. هوموس از ارزش غذایی بالایی برخوردار است و اثر گذاری آن به طور قابل ملاحظه ای بر روی خاک بسیار زیاد است. 

 اسید هیومیک دارای مولکول هایی با زنجیره بلند و به رنگ قهوه ای است که موجب تقویت خاک و افزایش بازدهی و باردهی محصولات زراعی می شود.

برای دریافت لیست قیمت این کالا در بازار می توان به فروشگاه های عرضه کننده کود مراجعه کرد. ضمن این که شبکه های ارتباطی مجازی نیز امروزه به عنوان منبعی برای دریافت لیست قیمت این عناصر می توانند مورد مراجعه قرار گیرند.

فروشگاه اینترنتی انواع کودهای شیمیایی

فروشگاه اینترنتی انواع کودهای شیمیاییکود هایی که برای خاک به کار می روند و در بخش کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرند، به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:

 • کود های شیمیایی
 • کود های آلی
 • کود های زیستی

کود های شیمیایی ترکیباتی هستند که ساخته دست بشر بوده و منشاء طبیعی ندارند. این مواد در مقایسه با کود های آلی طی مدت زمان کوتاه تری بر خاک تاثیر دارند و پروسه زمانی کمتری را برای این کار نیاز دارند. 
کود های شیمیایی به انواع کود های فسفاته، نیتروژنه و … تقسیم بندی می شوند و برای رشد انواع میوه ها و محصولات باغی نیازمند استفاده به مقدار مناسبی می باشند.

فروشگاه های اینترنتی مکانی برای خرید این ترکیبات به شمار می روند و به این منظور می توانند انواع متفاوتی از این محصولات را به خریداران ارائه نمایند.

عرضه عمده کود اسید هیومیک به بازار داخلی

عرضه عمده کود اسید هیومیک به بازار داخلیدر بازار های داخلی در فصل کاشت تقاضا برای کود اسید هیومیک بسیار زیاد است. از این رو تولید کنندگان و صاحبان شرکت های تولید کننده کود به عرضه عمده کود می پردازند.

عرضه عمده ممکن است به صورت فله یا بسته بندی انجام گیرد. نوع فله به دلیل کاهش هزینه های بسته بندی قیمت ارزان تری دارد و کشاورزان می توانند با خرید مستقیم از تولید کننده خریدی مناسب را داشته باشند.

نمایندگی فروش اسید هیومیک آمریکایی

نمایندگی فروش اسید هیومیک آمریکاییاز آن جا که اسید هیومیک آمریکایی نوعی محصول وارداتی است و در داخل کشور کارخانه تولید کننده آن وجود ندارد بنابراین این محصول از طریق نمایندگی های فروش داخل کشور به فروش می رسد. 

این نمایندگی ها در شهر های مختلف تاسیس شده و به فروش این ترکیبات می پردازند. این مراکز همچنین می توانند به بازدید رایگان از محل تحت کشت پرداخته و در مورد خرید کود مناسب خدماتی را به خریداران ارائه نمایند.

خریدار کود اسید هیومیک پودری و مایع

خریدار کود اسید هیومیک پودری و مایعاز آن جا که کود های کشاورزی عمدتا در بخش کشاورزی و صنایع مرتبط با آن استفاده می شوند، بنابراین بخش قابل توجهی از خریداران آن را صاحبان زمین های کشاورزی یا کسانی که به نوعی با این صنعت در ارتباط هستند تشکیل می دهند.

هر یک از خریداران با توجه به وسعت زمین های در اختیار خود به خرید این اقلام پرداخته و سرمایه مالی متفاوتی برای آن در نظر می گیرند. هیومیک اسید هم به شکل مایع و هم به صورت پودری استفاده می شود که معمولا طبق توصیه کارشناسان استفاده از آنها صورت می گیرد.

شرکت پخش اسید هیومیک در سراسر کشور

شرکت پخش اسید هیومیک در سراسر کشورکود های ارگانیک مانند اسید هیومیک توسط شرکت های تولید کننده که دارای بازاریاب هایی هستند به کشاورزان معرفی می شوند.

از طرفی ممکن است بسیاری از کشاورزان از وجود برخی از انواع کود ها و موارد مصرف آن آگاه نباشند که شرکت های پخش می توانند از طریق کارشناسان خود این اطلاعات را در اختیار آنها قرار دهند

پخش کلی اسید هیومیک توسط سیستم های نرم افزاری به صورت سازماندهی شده انجام می شود و در صورت نیاز این نرم افزار ها اطلاعات جامعی را می توانند در مورد پیشینه خرید و فروش در اختیار شرکت مربوطه قرار دهند.

جهت خرید و فروش این محصول میتوانید با ما در ارتباط باشید:
زهرا زارع
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09129286290
آدرس کانال: bazarekood@
پست الکترونیکی: Zare.compost@gmail.com

مطلب پیشنهادی

خرید کود هیومیک

خریدار کود هیومیک اسید پودری ویژه مزارع

خریدار کود هیومیک اسید پودری بدون شک از تمامی قابلیت های انواع مختلف این کود …